Denník N

V obchodoch sa kradne viac, ale lacnejší tovar. Dôvodom môže byť inflácia

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Británia hlási nárast drobných krádeží v obchodoch o pätinu.
  • Niektorí obchodníci na Slovensku zaznamenali, že zlodeji idú viac po tovare na vlastnú spotrebu, než po takom, ktorý by predali ďalej.

Krádeží v obchodoch pribúda, potvrdzujú to manažéri niektorých maloobchodných sietí. Týka sa to najmä lacnejších produktov, teda takých, ktoré sa nezvyknú kradnúť preto, aby ich zlodeji ďalej predávali. Potvrdzujú to Billa aj COOP Jednota Slovensko.

„Častokrát ide aj o sortiment dennej spotreby,” opisuje PR manažérka COOP Jednota Slovensko Jana Kuklová s tým, že v minulosti, naopak, častejšie kradli organizované skupiny.

Hovorkyňa siete Billa Kvetoslava Kirchnerová zrátala, že vo výsledku straty z krádeží nie sú vyššie, pretože po novom sa menej kradne prémiovejší tovar.

„Pripisujeme to zhoršujúcej sa životnej situácii určitej skupiny obyvateľstva, pod vplyvom rastu cien a teda inflácie,” konštatuje Kirchnerová.

„Zlodejmi sa stávajú ľudia

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Inflácia

Obchod

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie