Denník N

Graf dňa: Slovensko je jedným zo „svetlých miest“ regiónu, ukazujú údaje o HDP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Slovenská ekonomika v druhom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,4 percenta, je to najviac vo V4.
 • Maďarsko sa nevymanilo z recesie, HDP kleslo aj v Poľsku a česká ekonomika sa ledva udržala nad nulou.

Ekonomiky strednej a východnej Európy väčšinou trpeli aj v druhom štvrťroku, neplatí to však pre Slovensko, ktorého ekonomický rast bol najvyšší vo Vyšehradskej štvorke (V4). V porovnaní so susedmi ho zvýhodňuje nižšia inflácia a úroky, ale aj prílev peňazí z Európskej únie.

Slovenská ekonomika v druhom štvrťroku rástla najrýchlejšie vo V4 a tempom medzikvartálneho rastu na úrovni 0,4 percenta prekonala aj eurozónu, ukazuje Graf dňa. Česko v tom istom období zaznamenalo najmenší možný, 0,1-percentný rast, zatiaľ čo ekonomiky Poľska a

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Euro

  Graf dňa

  Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

  Inflácia

  Ekonomika, Slovensko

  Teraz najčítanejšie