Denník N

Graf dňa: Západ Slovenska potrebuje pracovníkov z cudziny najviac

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Miera nazamestnanosti v júli vzrástla o desatinu percentného bodu na 5,22 percenta, po predchádzajúcom poklese však pribudli nové pracovné miesta. 
  • Keďže Slováci nie sú zvyknutí sťahovať sa za prácou, firmy sa musia pozerať po zamestnancoch z cudziny, hovorí UniCredit Bank.

Mierny nárast miery nezamestnanosti nemusí mať dlhé trvanie, keďže voľných pracovných miest v júli pribudlo. Nie sú však tam, kde je najviac ľudí bez práce, čo slovenské podniky čoraz viac vedie k zamestnávaniu ľudí z exotických ázijských krajín.

Zatiaľ čo v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji zamestnávatelia hlásia väčší počet voľných pracovných miest, než je ľudí bez práce, v Košickom kraji pripadá na jednu pracovnú ponuku až

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Ekonomika

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash

Teraz najčítanejšie