Denník N

Matečná so SNS zasa pretláča projekt, ktorý mal byť pre Kvietika s Bödörom najväčším kšeftom

Bývala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Foto – TASR
Bývala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Bývalá agroministerka za SNS Gabriela Matečná kritizuje nasledujúce vlády, že urobili málo pre rozvoj vodozádržných opatrení na lepšie zvládnutie klimatickej krízy.
 • Obhajuje pritom zámer, ktorý chceli na svoje obohatenie zneužiť hlavní aktéri kauzy Dobytkár.
 • Matečná sa na revitalizáciu zavlažovacích kanálov chystala minúť až 30 miliónov eur.

Koncom minulého mesiaca poslala Slovenská národná strana do médií kritickú tlačovú správu, že vlády v posledných troch rokoch nedostatočne financovali vyrovnanie pozemkového vlastníctva, čím ohrozili aj budovanie vodozádržných opatrení, ktoré sú dôležité na boj s klimatickou krízou.

V čase stále častejších horúčav a povodní to pôsobí ako racionálny apel, keďže na nevyrovnanej pôde sa nič budovať nedá. No zaujme aj to, že v tlačovej správe je citovaná iba podpredsedníčka strany a bývalá ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Od prevalenia korupčnej kauzy Dobytkár na jar roku 2020 sa na verejnosti neukazovala a verejne sa vyjadrila prvýkrát po vyše troch rokoch ticha.

Obhajuje pritom mnohomiliónový zámer, ktorý mal byť za jej pôsobenia vo funkcii tiež zneužitý. Zo súdnych pojednávaní v najväčšej úplatkárskej kauze v dejinách Slovenska Dobytkár vyplýva, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Agro

  Kauza Dobytkár

  Klimatická kríza

  SNS

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie