Denník N

Graf dňa: Česká koruna sa podľa ekonómov ešte posilní, aj keď ekonomika bude prinajlepšom stagnovať

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Česká koruna sa v pondelok obchodovala okolo úrovne 24 za euro, za dva týždne si pripísala viac ako percento.
  • Aj keď najbližšie vyhliadky ekonomiky nie sú príliš priaznivé, ekonómovia predpovedajú posilnenie koruny k hranici 23,50 za euro. 

Česká koruna pokračuje v znižovaní strát, ktoré utrpela po rozhodnutí centrálnej banky skončiť s intervenciami proti oslabovaniu meny. Je na ceste k ďalšiemu posilneniu voči euru aj napriek tomu, že ekonomika bude v tomto roku prinajlepšom stagnovať, hovoria analytici.

Koruna sa v pondelok obchodovala okolo úrovne 24 za euro, za necelé dva týždne sa tak voči spoločnej európskej mene posilnila o viac ako percento, ukazuje Graf dňa. Aj tak však zostáva pod svojím tohtoročným vrcholom 23,29 z 13. apríla, ktorý bol zároveň

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Investovanie a úvery

Ekonomika, Svet

Teraz najčítanejšie

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash