Denník N

Zelený newsfilter: Prečo nám nemôže byť jedno, čo sestry Kardashianové tárajú o udržateľnosti

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Niekomu sa môže zdať, že v tomto vydaní Zeleného newsfiltra venujeme zbytočne veľa priestoru celebritám, Hollywoodu či manierom hŕstky bohatých ľudí.

Tu sú tri dôvody, prečo je aj to dôležité:

  1. Nemusí sa nám to páčiť, ale celebrity, ako sú sestry Kardashianové (reč je o piatich sestrách Kourtney, Kim, Khloé, Kendall a Kylie), sledujú na sociálnych sieťach stámilióny ľudí po celom svete.
  2. „Zábavnosť“ influencerov je jeden z najsilnejších faktorov, ktorý ovplyvňuje spotrebiteľské správanie ich sledovateľov, ukázala rozsiahla vedecká analýza publikovaná začiatkom tohto roka.
  3. Vedci odhadujú, že životný štýl ľudí s najvyššími príjmami (horných 10 percent) tvorí približne tretinu až polovicu všetkých svetových emisií, zatiaľ čo 50 percent ľudí s najnižšími príjmami sa na celkových emisiách podieľa približne 7 až 15 percentami.

Kourtney, jedna zo sestier Kardashianových, ktorá má len na Instagrame 224 miliónov sledovateľov, spropagovala v poslednom diele reality šou The Kardashians módnu značku Boohoo. Kourtney ju zastupuje ako ambasádorka udržateľnosti a divákov presviedča, že značky tzv. rýchlej módy nie sú až také neudržateľné.

Odevný priemysel za rok vyprodukuje viac ton oxidu uhličitého než medzinárodná letecká a námorná doprava dohromady, konštatuje správa, ktorú si pred štyrmi rokmi dal vypracovať britský parlament.

Dnešné vydanie Zeleného newsfiltra má 1 250 slov a prečítate ho za 6 minút. K dispozícii je aj ako podcast pre predplatiteľov. Nájdete ho v aplikácii Denníka N alebo na webe v hornej časti newsfiltra.

Ďalšie vydanie vyjde o dva týždne, vo štvrtok 7. septembra.


1. Aj celebrity sú zodpovedné za zelené vymývanie mozgov

Ilustračné foto – Jumpstory.com

Zelené vy

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Filmy

Klimatická kríza

Ochrana prírody

Príroda

Zelený newsfilter

Životné prostredie

Ekonomika, Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie