Denník N

Drahé energie medzi pekárňami ohlasovanú pohromu nerozbehli. Bývalý úradník SNS to s kritikou vlády preháňa

Milan Lapšanský na tlačovej konferencie predsedu SNS Andreja Danka Foto - SNS
Milan Lapšanský na tlačovej konferencie predsedu SNS Andreja Danka Foto – SNS

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Šéf zväzu pekárov Milan Lapšanský už dlhšie ostro kritizuje posledné vlády za slabú pomoc s covidom aj drahými energiami či obilím. Ide pritom o muža blízkeho strane SNS.
  • Drvivej väčšine tuzemských pekární sa pritom vlani hospodárske výsledky dramaticky nezhoršovali, viacerým sa, naopak, zlepšili.
  • Väčšine pekární podrástli tržby aj vďaka inflácii.

Žiadny zástupca domáceho biznisu nekritizoval posledné vlády na čele s OĽaNO za údajne nedostatočnú pomoc s drahými energiami aj covidom viac ako výkonný riaditeľ Zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov Milan Lapšanský.

„Štát hádzal nášmu odvetviu polená pod nohy a preukázal absolútnu neschopnosť chrániť svoju kritickú infraštruktúru,“ povedal Lapšanský koncom vlaňajška. Minulý rok označil za „najťažší rok pre slovenské pekárstvo v období samostatnosti Slovenska“.

Lapšanský je už dlhšie aj mimoriadne blízkym človekom mimoparlamentnej SNS. Práve ona ho kedysi dostala na vysoké posty na ministerstve pôdohospodárstva a sám za ňu kandidoval aj v posledných parlamentných voľbách z roku 2020.

Pri pohľade na skutočné vlaňajšie finančné výsledky mnohých pekární vyznieva Lapšanského kritika skôr ako politikárčenie v prospech mimoparlamentnej SNS.

Nielenže sa drvivej väčšine tuzemských pekární vlani hospodárske výsledky dramaticky nezhoršovali, ale viacerým sa dokonca zlepšili.

Kto z pekární si pomohol

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Agro

Ceny energií

Firmy

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash