Denník N

Štátna tajomníčka Bruncková stíha študovať aj na košickej leteckej fakulte

Katarína Bruncková. Foto - TASR
Katarína Bruncková. Foto – TASR

Nominantka Sme rodina na ministerstve dopravy má na košickej Technickej univerzite individuálny študijný plán a popri práci na ministerstve tak chodí aj na denné štúdium.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Katarína Bruncková, štátna tajomníčka na ministerstve dopravy, stíha popri tejto práci študovať na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Ide o denné štúdium, nie externé, a prebieha na škole, ktorá je na opačnom konci Slovenska, keďže všetky ministerstvá sídlia v Bratislave.

Bruncková v zimnom semestri prvého ročníka študovala predmety ako letecké právo, letiská a dopravná infraštruktúra či ekonomika a informatika. V letnom semestri mala avioniku, manažment letovej prevádzky či predmet zariadenia a systémy.

Vyhýbavé odpovede

Denník N sa pokúsil priamo na košickej Leteckej fakulte a u Kataríny Brunckovej overiť, ako je to so štúdiom štátnej tajomníčky a ako funguje táto prestížna vysoká škola.

Štátna tajomníčka aj dekan sa vyhli takmer

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Košice

Školstvo

Sme rodina

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie