Denník N

Briti svoj závod pri Nitre pred piatimi rokmi zavreli. Holanďania ho oživia výrobou šnúr na bielizeň

Dlhšie nevyužívanú fabriku bývalého investora Low & Bonar nahradí nová výroba šnúr na bielizeň od holandského Roffelsenu. Foto - Roffelsen
Dlhšie nevyužívanú fabriku bývalého investora Low & Bonar nahradí nová výroba šnúr na bielizeň od holandského Roffelsenu. Foto – Roffelsen
  • Dávnejšie zavretá fabrika na plastové rohože pre stavebníctvo v Ivanke pri Nitre ožije inou výrobou plastov.
  • Holandský Roffelsen tam presťahuje svoju šuriansku výrobu šnúr na bielizeň a ďalších plastových výrobkov.
  • Investor zároveň svoju slovenskú výrobu o tri štvrtiny rozšíri.

Britská firma Low & Bonar svoju tuzemskú fabriku na výrobu geosyntetických rohoží na spevňovanie svahov pre stavbárov v Ivanke pri Nitre zavrela v polovicu roku 2018. Všetkých 80 pracovníkov vtedy prišlo o prácu, pretože v Ázii firma dokáže rohože vyrábať lacnejšie. Do Číny sa presunula aj väčšina strojov, a tak skončil podnik, ktorý v minulosti niesol názov Texiplast, vznikol už v roku 1938 na spracovanie ľanu a konope a neskôr vyrábal aj tkaniny pre koberce.

Po vyše piatich rokoch však opustená fabrika s rozlohou vyše hektára ožije. Na vylepšenie svojho tuzemského podnikania si ju vybral holandský spracovateľ plastov Roffelsen. Nevyužívaný areál si kúpil, aby tam presťahoval svoju terajšiu výrobu v Šuranoch a rozšíril ju.

Roffelsen na Slovensku vyrába šnúry na sušenie bielizne, ale aj colné laná na kamióny alebo plastové dielce na reklamné bannery a informačné tabule.

O tom, že Holanďania sa presúvajú do Ivanky pri Nitre, informuje nový investičný projekt ich tuzemskej dcéry Roffelsen Plastics Slovakia, ktorý už dostali na posúdenie domáce povoľovacie úrady.

Viac o prínosoch novej investície

Dnes na dennike.sk

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie