Denník N

Graf dňa: V lákaní baterkární alarmujúco zaostávame, lídrom regiónu je s veľkým náskokom Maďarsko

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Baterkárne v Maďarsku dosiahnu podľa Erste Bank do roku 2030 výrobnú kapacitu až 250 GWh ročne, na Slovensku bol ohlásený zatiaľ jeden 10-gigawatthodinový projekt.
  • Zaostávanie v lákaní batériových investícií je podľa Zväzu automobilového priemyslu rizikom pre konkurencieschopnosť slovenských automobiliek.

Hoci slovenské automobilky sa pripravujú na výrobu elektrických modelov, krajina zatiaľ na rozdiel od svojich susedov nezískala žiadnu významnejšiu investíciu do výroby batérií. Zaostávanie však môže znížiť konkurencieschopnosť áut vyrobených na Slovensku.

Súboj o investície do výroby batérií zatiaľ v regióne strednej a východnej Európy vyhráva Maďarsko, Slovensko je predposledné s 25-krát menšou plánovanou výrobnou kapacitou do roku

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Ekonomika

Teraz najčítanejšie