Denník N

Slovenská baterkáreň InoBat má prvého strategického investora. Štvrtinu firmy kupujú veľkí Číňania prepojení na VW

Začiatkom tohto roka sa líder InoBatu s predstaviteľmi čínskeho Gotionu dohodol ešte iba na odbornej spolupráci, no teraz ich už má priamo vo firme ako najväčších spoluvlastníkov a spolu plánujú veľkú stredoeurópsku baterkáreň. Foto - InoBat
Začiatkom tohto roka sa líder InoBatu s predstaviteľmi čínskeho Gotionu dohodol ešte iba na odbornej spolupráci, no teraz ich už má priamo vo firme ako najväčších spoluvlastníkov a spolu plánujú veľkú stredoeurópsku baterkáreň. Foto – InoBat

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Projekt prvej slovenskej baterkárne získal viacero menších investorov, no teraz má prvého naozaj strategického investora.
  • Štvrtinu slovenskej firmy InoBat Auto kúpil čínsky Gotion, jeden z najväčších svetových výrobcov batérií.
  • Nového investora spoluvlastní aj najväčší tuzemský výrobca áut nemecký Volkswagen.

Prvá slovenská baterkáreň InoBat Auto patriaca investičnej skupine IPM na čele s Mariánom Bočekom má medzi svojimi investormi už aj globálny ťažobný koncern Rio Tinto či indického výrobcu batérií Amara Raja. No až teraz získala prvého investora, ktorý v nej preberá väčší spoluvlastnícky podiel, patrí do najvyššej ligy globálneho batériového biznisu a je dodávateľom jednej z najdôležitejších automobiliek na svete.

Štvrtinu spoločnosti InoBat Auto preberá čínska firma Gotion High-Tech, ktorá už teraz vo svete

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie