Denník N

Konkurzné novinky: Bankroty v auguste vyleteli na päťročné maximum

Jeden z najvýznamnejších augustových konkurzov sa týka stavebnej skupiny Vladimíra Ondriša, ktorej problémy súvisia s výstavbou úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala. Foto N - Tomáš Benedikovič
Jeden z najvýznamnejších augustových konkurzov sa týka stavebnej skupiny Vladimíra Ondriša, ktorej problémy súvisia s výstavbou úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je hlavný analytik spoločnosti FinStat

S teplotami vyleteli v druhom prázdninovom mesiaci aj insolvenčné štatistiky. Konkurzné súdy iniciovali až 71 konkurzných konaní a vyhlásili konkurz na majetok 44 úpadcov, čo je v oboch prípadoch najviac minimálne od januára 2018. Skoro dve pätiny bankrotov tvoria takzvané malé konkurzy, no najrobustnejší sa týka košickej investičnej skupiny Axe Capital Group, ktorú podľa Denníka N vyšetruje aj Národná kriminálna agentúra.

Sudcovia zároveň povolili dve reštrukturalizácie. Zaujímavejšia z nich

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Bankroty

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie