Denník N

Štvrtú výzvu Obnov dom štát zverejní v stredu, šancu získať dotáciu dostane ďalších 10-tisíc domov

Ilustračné foto – TASR
Ilustračné foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Slovenská agentúra životného prostredia zverejní 6. septembra podmienky štvrtej výzvy na obnovu rodinných domov.
  • Registrovať sa na získanie dotácie bude možné od 9. októbra cez online formulár
  • Potom začne plynúť 90-dňová lehota na zaslanie potrebných dokumentov na uzavretie zmluvy.

Nová výzva programu Obnov dom rozširuje typy prác a techniky, na ktoré bude možné získať dotácie. Najdôležitejšími novinkami sú tieto – po novom bude možné požiadať aj o príspevok na úpravu komína, čiastočne sa uhradí aj projekt protipožiarnej ochrany. Dotáciu bude možné čerpať aj na biomasový kotol na pelety či na batériové úložisko k fotovoltickému systému. Novinkou sú aj nabíjacie stanice pre elektromobily.

Okrem týchto noviniek bude štát naďalej podporovať inštaláciu tepelných čerpadiel, solárnych kolektorov, fotovoltických panelov či rekuperátorov. Pri obnove plochých striech bude platiť osobitná, vyššia cena nákladov na ich hydroizoláciu.

Čo sa mení v novej výzve a ako postupovať

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ceny energií

Klimatická kríza

Pomoc ekonomike

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie