Denník N

Vláda nerozmýšľa nad regulovaním cien potravín. Tie už totiž klesajú a Slováci už toľko nešetria pri nakupovaní

Predaj potravín. Foto N - Tomáš Hrivňák
Predaj potravín. Foto N – Tomáš Hrivňák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Vláda Ľudovíta Ódora potvrdila, že nechce regulovať ceny potravín. Odporúča jej to aj najnovšia analýza ministerstva financií, ktorú dnes vzala vláda na vedomie.
 • Ceny potravín sa už totiž stabilizujú a ich spotreba sa v prvom kvartáli medziročne znížila len o 3,9 percenta.
 • Otázna je aj selektívna pomoc pre príjmovo najslabšie skupiny, o ktorej hovorila vláda pred pár mesiacmi. K tomuto opatreniu zatiaľ nie je hotová analýza.

Vlani ceny potravín na Slovensku medziročne stúpli skoro o 30 percent. Po útokoch Ruska na poľnohospodársky silnú Ukrajinu totiž mnohé komodity zdraželi ako už dávno nie. Úradnícka vláda však ceny nechce regulovať, aj keď pomoc so zdražovaním potravín bola na začiatku jej mandátu jednou z najvyšších priorít.

Kabinet dnes totiž vzal za vedomie novú analýzu cenového vývoja základných druhov potravín z dielne ministerstva financií, ktorá žiadne regulácie neodporúča.

Rezort financií k tomuto záveru prišiel po tom, čo si prešiel

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Agro

  Kvalita potravín

  Ľudovít Ódor

  Ekonomika, Slovensko

  Teraz najčítanejšie