Denník N

Prečo zdravotníctvo nie je témou kampane? Pripravili sme päť vecí, v ktorých musí nová vláda rýchlo konať

Foto N - Peter Lázár
Foto N – Peter Lázár

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na výmenu kĺbov dnes pacienti čakajú aj rok. Ak si niekto chce nájsť špecialistu, lebo potrebuje odborné vyšetrenie, je to v mnohých regiónoch nemožné. Nie je výnimočné, že jeden pľúcny lekár má na starosti spád so 70-tisíc ľuďmi.

Polovica pediatrov je v dôchodkovom veku. Veľký rozdiel to nie je ani pri všeobecných lekároch pre dospelých. V Banskej Bystrici ordinuje všeobecný lekár, ktorý má 96 rokov a stále má veľa pacientov.

Jednou z najdôležitejších tém, ktorou sa nová vláda bude musieť urýchlene zaoberať, hoci o nej v predvolebnej kampani veľmi nepočuť, je zdravotníctvo. Na nového ministra čakajú nahnevaní zdravotníci, frustrovaní pacienti a rozpadajúce sa nemocnice v dlhoch, ale aj dôležité dokumenty a zákony, ktoré bude musieť do konca roka schváliť.

Zhrnuli sme päť

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Bratislavské nemocnice

Voľby 2023

Zdravotníctvo

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie