Denník N

Graf dňa: Na trh prišlo veľa dokončených bytov, no začína sa stavať menej ako pred covidom

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • V prvom polroku na Slovensku dokončili 9 789 bytov, čo je o tretinu viac ako v predpandemických časoch.
  • Nová výstavba však takmer vo všetkých regiónoch viazne, v Bratislavskom kraji sa v druhom kvartáli začalo stavať najmenej bytov za 20 rokov.

Výstavba bytov na Slovensku sa významne ochladzuje, ľudia to však tak skoro nepocítia. Nadpriemerný prílev dostavaných bytov ešte odráža realitu spred zvyšovania úrokových sadzieb, keď veľký dopyt a rast cien nehnuteľností tlačili developerov do novej výstavby.

V prvej polovici roka sa dokončilo takmer desaťtisíc bytov, čo je o 12 percent viac ako vlani a skoro o tretinu viac ako bývalo bežné v predpandemických rokoch, ukazuje Graf dňa z údajov Štatistického úradu SR.

Nových bytov sa však začína stavať podstatne menej, a to nielen

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Investovanie a úvery

Reality

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie