Denník N

Voľby 2023

Smer
24,67 %
Hlas
16,72 %
PS
12,58 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,96 %
KDH
7,47 %
SNS
5,97 %
Aliancia
5,86 %
Republika
5,33 %
SaS
4,50 %
Sme rodina
2,59 %
Demokrati
2,47 %
ĽSNS
0,95 %
KSS
0,39 %
Piráti
0,38 %
Modrí
0,31 %
Maďarské fórum
0,16 %
SOS
0,09 %
My Slovensko
0,09 %
Srdce
0,09 %
Princíp
0,08 %
Karma
0,07 %
Spravodlivosť
0,05 %
SHO
0,05 %
Vlastenecký blok
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 1:10
30,14 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Ekonomický newsfilter: Odvrátenie rozpočtovej apokalypsy je ešte možné, no nedá sa to už odkladať

Foto - TASR
Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

pred týždňom sme v Ekonomickom newsfiltri písali o tom, že mesiac pred voľbami (konečne) predstavilo svoj volebný program Progresívne Slovensko. Väčšina ďalších kandidujúcich strán sa však v tom čase uspokojila so stručnými programovými tézami alebo s politickou víziou. Strana SaS mala na stránke síce pomerne podrobný program, ale iba ako „beta verziu“.

Sulíkovci predstavili svoj Program ekonomického rastu tento víkend, naozaj stojí za preštudovanie a prekvapila aj forma. Spomedzi strán sa zdá byť najviac osobná, za každou kľúčovou kapitolou stojí konkrétny odborník, takže volič by si celkom ľahko z tejto zostavy vedel vyskladať vládu alebo aspoň kandidátov strany na dôležité posty.

Navyše, nová je aj forma: pre voliča zdanlivo nezáživné tézy o programových prioritách politikov zrozumiteľne prerozprávali dvaja herci – Jozef Vajda a Andrea Karnasová.

Je to pokus, ktorý občanov pred voľbami smeruje k tomu najdôležitejšiemu – ku skutočným argumentom, prečo máme alebo nemáme tých-ktorých politikov voliť.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1150 slov, na prečítanie potrebujete necelých päť minút. Pripravili Oliver Brunovský a Ivan Haluza.


1. Rozpočtová rada žiada hodnoverný plán „postupného“ a „primerane ambiciózneho“ ozdravovania verejných financií

Garantujem vám, že žiadne výrazné škrty nebudú, povedal predseda Hlasu Peter Pellegrini v sobotu v RTVS na tému konsolidácie verejných financií po voľbách. Šetriť chce „len

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie