Denník N

Graf dňa: Priemyselnú výrobu zrejme stiahli nadol celozávodné dovolenky a slabší dopyt

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Slovenský priemysel sa v júli vrátil do medziročného mínusu.
  • Výroba áut po štyroch mesiacoch klesla, podľa analytikov sú za tým celozávodné dovolenky, ale aj pokles dopytu.

Priemyselná produkcia na Slovensku v júli výrazne klesla a tentoraz k tomu prispeli aj horšie čísla automobiliek, ktoré predtým dosahovali slušné medziročné rasty. Analytici vidia za útlmom priemyslu celozávodné dovolenky, ktoré sa tento rok viac sústreďovali na prvý prázdninový mesiac, aj pokles dopytu.

Priemyselná produkcia v júli medziročne klesla o 5,3 percenta, v predchádzajúcom mesiaci ešte rástla 3,6-percentným tempom, ukazuje Graf dňa z dát štatistického úradu. Jej kľúčové odvetvie – výroba áut – sa prepadlo o 

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Priemysel

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie