Denník N

Graf dňa: Stavebníctvo zatiaľ ťaží z pretekov o dočerpanie eurofondov, ale rok 2024 bude zložitý

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Slovenská stavebná produkcia vďaka eurofondovovým projektom medziročne rastie už tretí mesiac po sebe.
  • Stavbári sa pripravujú na „zložitý“ rok 2024, keď bude väčších štátnych zákaziek menej.

Na rozdiel od priemyslu slovenské stavebníctvo v júli rástlo. Pomohla mu potreba dočerpať eurofondy, skôr ako na budúci rok prepadnú. Analytici aj stavbári však upozorňujú, že už v roku 2024 čaká sektor zložité obdobie.

Stavebná produkcia v júli zrýchlila medziročný rast z 2,3 na 2,8 percenta, ukazuje Graf dňa z utorkových údajov štatistického úradu. Kľúčovým faktorom boli skoro o 28 percent vyššie výkony pri infraštruktúrnych stavbách, medzi ktoré patria napríklad cesty. Výstavba budov bola, naopak, už

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Ekonomika

Teraz najčítanejšie