Denník N

Nové iPhony s USB-C nabíjaním a hodinky ovládané gestami. Hodnotíme, čo predstavil Apple

iPhone 15. Foto - Apple
iPhone 15. Foto – Apple

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Kalifornská firma predstavila nové iPhony 15 a smart hodinky Apple Watch 9.
  • Všetky nové telefóny majú USB-C porty, ale nabíjanie sa nezrýchli.
  • iPhone zaujal pridaným teleobjektívom s päťnásobným zoomom, no konkurenciu nepredbehol. 

Na svojej typickej výročnej konferencii včera Apple predstavil podľa očakávaní nové hodinky Apple Watch aj nový iPhone 15 a 15 pro.

Najzaujímavejšie na hodinkách je nové ovládanie gestami. Z iPhonov zaujal len model pro s lepším čipom a fotoaparátom. Nové telefóny dostali aj USB-C nabíjanie, ktoré už majú okrem iPadu a MacBooku aj Apple slúchadlá Air Pods pro a Ear Pods.

iPhone 15 pro a 15 pro Max 

Apple bol počas konferencie zaťažený na materiály. Rečami o tom, že nové Pro modely sú z titánu, strávil niekoľko minút. Okrem toho sa telefónu dostalo aj nové programovateľné tlačidlo na boku zariadenia, ktoré nahradilo klasický prepínač tichého režimu. Slúžiť môže napríklad na rýchle zapnutie fotoaparátu či diktafónu.

iPhony pro získali užšie okraje displeja a vraj aj lepší „dynamický ostrov“, čo je miesto, kde je uložený predný fotoaparát, no zároveň je to funkčný displej, ktorý zobrazuje rôzne informácie.

Vďaka novému čipu A17 sa výkon nového modelu Pro výrazne zvýšil. Bude postavený na 3 nanometrových technológiách. Výkon jadier je o 10 % vyšší a konkuruje špičkovým stolným počítačom, tvrdí Apple. Nový čip zabezpečí aj strojové učenie v zariadení.

Apple iPhone 15 Pro. Foto – Apple

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max majú konektor USB-C, ktorý umožňuje vyššiu rýchlosť prenosu dát (10 gigabytov za sekundu cez USB 3 kábel). Čip A17 Pro umožňuje takzvaný ray-tracing, čo je technika, ktorá sa do špičkových grafických kariet pre počítače dostala pred niekoľkými rokmi. Vďaka nej je obraz realistickejší, takže pre hry to bude veľké zlepšenie a telefón by mal zvládnuť aj tituly, ktoré sa dali hrať len na konzolách a počítačoch.

Azda najzaujímavejší je najnovší fotoaparát

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Gaming

Technológie

Ekonomika, Svet

Teraz najčítanejšie