Denník N

Slovenské Volvo bude oveľa väčšie, než sme dúfali. Finálny projekt poriadne prekvapil

Hotové automobily opúšťajú výrobné linky Volva. Foto - Volvo
Hotové automobily opúšťajú výrobné linky Volva. Foto – Volvo

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Švédske Volvo bolo najväčším investičným úlovkom vlád OĽaNO, SaS a Sme rodina. No napokon bude jeho investícia ešte oveľa väčšia, ako pôvodne sľubovalo.
  • Oproti pôvodným plánom má byť výroba v novej košickej automobilke dvojnásobná.
  • V aktuálne predloženom finálnom projekte koncern spresnil ďalšie parametre a prínosy svojej investície.

Švédske Volvo, ktorého ovláda čínska firma Geely Holding, už poslalo domácim povoľovacím úradom finálny projekt svojej novej automobilky vo Valalikoch pri Košiciach. A veru nejde o žiadnu formalitu. Naopak, projekt je pre Slovensko veľmi príjemným prekvapením. Oproti prvotným prísľubom totiž koncern svoju investíciu na Slovensku výrazne rozšíril.

Vlani v lete za účasti lídrov vtedajšej slovenskej vlády vedenie Volva oznámilo, že na Slovensku bude ročne vyrábať 250-tisíc áut. Projekt však uvádza, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash