Denník N

Ekonomický newsfilter: Vláda poistila nízke ceny elektriny na budúci rok

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

údaje o makroekonomických výsledkoch pripomínajú hojdačku. Na Slovensku po vyše roku v júli opäť stúpli reálne mzdy vo väčšine odvetví vrátane priemyslu a maloobchodu. Na druhej strane vo väčšine sektorov klesá zamestnanosť a k opatrnosti nabádajú aj kolísavé výsledky celej európskej ekonomiky. Po predchádzajúcom miernom mesačnom náraste v júli znova klesla priemyselná výroba v eurozóne aj v celej EÚ. Medziročne zaostáva o viac než 2 percentá.

Ešteže sme včera dostali niekoľko dobrých správ z domova.

Ekonomický newsfilter sme dnes pripravili z 1150 slov, venujete mu necelých 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Volvo žiada o povolenie vyrábať 500-tisíc áut ročne

Investičný zámer, ktorý domácim povoľovacím orgánom predložila spoločnosť Volvo Car Slovakia, príjemne prekvapil. Výroba v novej košickej automobilke má byť oproti pôvodným plánom dvojnásobná. Volvo chce v priemyselnom parku Valaliky vyrábať dovedna 500-tisíc elektromobilov ročne a priamo zamestná zhruba 9-tisíc ľudí.

Ak sa plány o postupnom nábehu výroby v dvoch fázach naplnia, Volvo by sa mohlo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie