Denník N

V programoch strán pre firmy je aj rovná daň, podnikanie mladých od 16 rokov a štátny výrobca potravín

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Najviac sa podnikateľom v programe venuje SaS, Progresívne Slovensko a Demokrati.
  • Najmenej konkrétnych návrhov pre podnikateľov má Smer, Hlas, Sme rodina či OĽaNO.
  • Strany riešia jednoduchší štart podnikania, zmeny v odvodoch aj odpisovaní majetku, niektorí by špeciálne podporili vybrané sektory.

Politické strany, ktoré sa vo svojich programoch venujú aj podnikateľom, väčšinou oprášili svoje staršie návrhy. Opäť je v nich návrh na rovnú daň, tú presadzuje SaS, KDH a Demokrati.

Dane podnikateľom nechce zvyšovať nikto. To však neplatí o bankách, monopoloch a oligopoloch, tie by zdanil napríklad Smer, KDH či OĽaNO.

Na programoch niektorých strán vidno, že zlepšenie podnikateľského prostredia nie je pre nich až takou prioritou ako napríklad podpora rodín. Hnutie Sme rodina hovorí akurát o tom, že by chcelo jedného štátneho výrobcu potravín, ktorý by ich zároveň aj predával. Ani OĽaNO podnikateľov veľmi nerieši, v rámci bývalej koalície má pár návrhov strana Za ľudí.

V programoch sa nájde aj pár nových návrhov.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Voľby 2023

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie