Denník N

Slovenský InoBat chce s novým čínskym spoluvlastníkom postaviť v Európe veľkú baterkáreň

Začiatkom tohto roka sa líder InoBatu s predstaviteľmi čínskeho Gotionu dohodol ešte iba na odbornej spolupráci, no teraz ich už má priamo vo firme ako najväčších spoluvlastníkov a spolu plánujú veľkú stredoeurópsku baterkáreň. Foto - InoBat
Začiatkom tohto roka sa líder InoBatu s predstaviteľmi čínskeho Gotionu dohodol ešte iba na odbornej spolupráci, no teraz ich už má priamo vo firme ako najväčších spoluvlastníkov a spolu plánujú veľkú stredoeurópsku baterkáreň. Foto – InoBat

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Slovensko doteraz nemá istú žiadnu veľkú baterkáreň, no príležitosti na jej získanie pribúdajú.
  • S novým čínskym spoluvlastníkom Gotion chce v Európe postaviť novú gigafabriku aj slovenská baterková firma InoBat.
  • Kapacita výroby má dosiahnuť 20 gigawatthodín ročne.

Prvá slovenská baterkáreň InoBat, patriaca investičnej skupine IPM na čele s Mariánom Bočekom, získala prvého strategického spoluvlastníka z najvyššej ligy svetového biznisu s elektromobilitou iba koncom predchádzajúceho mesiaca, no už s ním chystá v Európe aj prvý veľký spoločný projekt. InoBat chce s čínskym Gotion High-Tech, ktorý v ňom drží štvrtinový podiel, postaviť novú gigafabriku Gotion InoBat Batteries.

Už v počiatočnej fáze realizácie má mať fabrika kapacitu 20 gigawatthodín a priniesť má vyše tisíc pracovných miest. Firma výšku investície neuviedla.

Neskôr sa však môže výroba rozširovať, pričom podľa informácii Denníka E by sa mohla časom vyšplhať až na

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Firmy

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie