Denník N

Mám sa báť žiarenia z môjho iPhonu 12? Vysvetľujeme, prečo Francúzsko stiahlo mobily z trhu

iPhone 12. Zdroj - Apple
iPhone 12. Zdroj – Apple

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše telefóny vyžarujú príliš elektromagnetických vĺn, odkázala v utorok francúzska Národná agentúra pre frekvencie (ANFR) spoločnosti Apple, ktorú požiadala, aby dočasne stiahla iPhone 12 z francúzskeho trhu. Podľa nej zariadenia prekračujú limit pre elektromagnetické vlny, ktoré ľudské telo môže absorbovať pri ich používaní. Úrad vyzýva Apple, aby tento problém urýchlene odstránil, inak bude musieť stiahnuť z trhu aj už predané kusy.

Správa prišla pre Apple v nie najlepšom čase, len v utorok firma predstavila najnovšiu, v poradí už 15 generáciu iPhonov.

Podobné konanie voči nej pritom možno začne aj nemecký sieťový regulátor BNetzA. Španielska skupina OCU zastupujúca spotrebiteľov zase vyzvala tamojšie orgány, aby zastavili predaj iPhonu 12. Situáciou sa zaoberá už aj Belgicko a Holandsko.

Slovenské regulačné úrady zatiaľ o prípadných krokoch voči iPhonu 12 neinformovali

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Technológie

Ekonomika, Svet, Zdravie

Teraz najčítanejšie