Denník N

Ako to číta Ivan Mikloš: Je Nemecko znovu chorým mužom Európy? Ak áno, čo to znamená pre nás?

K hlavným problémom nemeckého hospodárstva patrí aj vysoká previazanosť s čínskou ekonomikou. Na snímke spolkový kancelár Olaf Scholz s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Foto - TASR/AP
K hlavným problémom nemeckého hospodárstva patrí aj vysoká previazanosť s čínskou ekonomikou. Na snímke spolkový kancelár Olaf Scholz s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý minister financií 

Prvú otázku z názvu tohto článku si asi pred krátkym časom položil týždenník The Economist. Nadviazal tak na sériu svojich článkov z roku 1999, ktoré poukazovali na vtedajšiu hlbokú stagnáciu a zaostávanie nemeckej ekonomiky na konci minulého storočia a tisícročia.

The Economist pritom explicitne konštatuje, že dnes

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Ako to číta Ivan Mikloš

    Bývalý minister financií Ivan Mikloš pre Denník E pravidelne komentuje svetovú ekonomickú debatu a jej dopady na Slovensko.

    Nemecká ekonomika

    Ekonomika, Komentáre

    Teraz najčítanejšie