Denník N

Týždeň v európskej ekonomike: Eurokomisia oznámila podporu veternej energii

Zdroj - Jumpstory
Zdroj – Jumpstory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autori pracujú pre portál Euractiv.sk

  • Nový balík na podporu veternej energie má zrýchliť povoľovanie a zlepšiť prístup k financovaniu
  • V podpore zeleného priemyslu nám Spojené štáty utekajú
  • Spor o clá na oceľ a hliník EÚ a USA pravdepodobne nevyriešia, len odsunú

1. Eurokomisia oznámila podporu veternej energii

Európska komisia už má len málo času na pretlačenie nových iniciatív, keďže eurovoľby sú už v júni. Napriek tomu v prejave roka oznámila nový balík na podporu veternej energie, ktorý má zrýchliť povoľovacie procesy, zlepšiť aukčné systémy, prístup k financovaniu aj dodávateľské reťazce.

Nie je ešte jasné, akú formu bude balík mať. Aj nová audítorská správa však ukazuje, že na splnenie cieľov pre vietor treba pridať.

Aký je stav

Minulý rok bol pre veternú energiu v Európe prelomový. Napriek inflácii, prerušeniam v dodávateľských reťazcoch, pomalým povoľovacím procesom aj problémom s prístupom k financiám dosiahla nová inštalovaná kapacita v Európe medziročný nárast o štyri percentá.

Inštalácie však podľa asociácie Wind Europe

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Európska únia

Týždeň v európskej ekonomike

Ekonomika

Teraz najčítanejšie