Denník N

Graf dňa: Cukor výrazne dražie, no Ukrajina má pripravený štvornásobok slovenskej spotreby 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Pre suchá v Indii sa ceny cukru dostali na 12-ročné maximum. 
 • Ceny cukru v Európe môže však zredukovať jeho nadprodukcia na Ukrajine, slovenské cukrovary už žiadajú o reguláciu dovozu.

Cena cukru na svetových trhoch pokračuje v raste a dosiahla už 12-ročné maximum. Zdražovanie sa však môže čoskoro zastaviť, ak strednú Európu zaplaví cukor z Ukrajiny, ktorá očakáva mimoriadne silnú úrodu repy.

Cena cukru na svetových trhoch sa vyšplhala na skoro 60 amerických centov za kilogram, čo je najviac od októbra 2011, ukazuje Graf dňa. Od začiatku roka jedna z kľúčových potravinárskych komodít zdražela

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Graf dňa

  Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

  Inflácia

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie