Denník N

Debata o zdravotníctve: Kto má stavať nemocnice, aké platy treba dať sestrám, prečo treba skrátiť pohotovosti

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Experti PS, Hlasu a OĽaNO debatovali o nových nemocniciach, nedostatku pediatrov aj o platoch pre zdravotné sestry.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zdravotníctvo na Slovensku má problémy, no sú aj veci, ktoré v ňom fungujú. Podľa Zuzany Dolinkovej z Hlasu je to e-recept, exminister Marek Krajčí z OĽaNO považuje za pozitívnu vec, že sa postavila nemocnica Bory, a Oskar Dvořák z PS pripravené reformy v zdravotníctve, ak sa naplno rozbehnú.

Keby bol Krajčí opäť ministrom zdravotníctva, tlačil by na to, aby boli do roka hotové protokoly, ktoré budú pacientom garantovať termín na vyšetrenia, a to aj v ambulanciách. Podľa Dolinkovej a Dvořáka bude pre nového ministra výzvou príprava rozpočtu na budúci rok a vyriešenie pediatrickej krízy.

Odborníci na zdravotníctvo z PS, Hlasu a OĽaNO diskutovali o riešeniach pre zdravotníctvo v predvolebnej diskusii Denníka N.

Hoci zdravotníctvo nie je témou ich politických kampaní, hovoria, že je to priorita. Dolinková upozorňuje, že kým problémy v zdravotníctve sa nedajú vyriešiť zo dňa na deň, regulovať ceny potravín a energií vieme urobiť zákonom.

Krajčí priznal, že sa pýtal predsedníctva OĽaNO, prečo zdravotníctvo nie je medzi desiatimi hlavnými podmienkami pre vstup do budúcej vlády.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Voľby 2023

Zdravotníctvo

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie