Denník N

Bez vlakov zostanú tri okresy. Čo čaká cestujúcich pri Humennom od pondelka

Ilustračné foto - Jumpstory.com
Ilustračné foto – Jumpstory.com

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Cestujúcich pri Humennom čakajú vyše roka trvajúce vlakové výluky.
  • Dôvodom je elektrifikácia trate od Strážskeho po Humenné, ktorá bude mať vplyv na celý región.
  • Vlaky na viacerých úsekoch nahradí asi 25 autobusov.

Namiesto vlakov nastúpia do autobusov. Takáto zmena čaká od pondelka veľkú časť cestujúcich na východe. Železničiari totiž štartujú práce na elektrifikácii trate medzi Strážskym a Humenným a to znamená výluky.

Nebudú sa týkať iba úseku, ktorý sa ide prerábať, ale aj ďalších spojení. Železničná spoločnosť Slovensko na svojom webe vymenúva, že obmedzenie pozastaví železničnú dopravu aj na úseku Humenné – Medzilaborce mesto a Humenné – Stakčín.

Zdroj: Wikipedia

Štátny tajomník ministerstva dopravy Jaroslav Kmeť v piatok informoval, že je to aj preto, lebo sa chystajú veľké zmeny na samotnej stanici v Humennom. „Prebudujeme kompletne nástupištia na moderné ostrovné nástupištia, ku ktorým bude prístup cez podchod.“

Železničiari majú v Humennom depo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Doprava

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie