Denník N

Graf dňa: Eurozóna je už v recesii, ukazuje prieskum medzi manažérmi

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Index nákupných manažérov v eurozóne v septembri síce prekvapivo vzrástol, aj tak však už štvrtý mesiac zostal v pásme recesie.
  • Dáta naznačujú, že ekonomika eurozóny sa v treťom štvrťroku medzikvartálne zmenší.

Podniky v eurozóne bojujú s prepadom objednávok a jej ekonomika sa pravdepodobne v tomto kvartáli scvrkne. O situácii na najdôležitejšom slovenskom exportnom trhu to vypovedá aktuálny prieskum medzi podnikovými manažérmi.

Takzvaný index nákupných manažérov známy pod skratkou PMI v septembri síce prekvapivo vzrástol na 47,1 bodu z augustových 46,7, aj tak však už štvrtý mesiac zostal v pásme recesie, ukazuje Graf dňa. Index zostavuje spoločnosť S&P Global z 

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Graf dňa

    Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

    Ekonomika

    Teraz najčítanejšie