Denník N

Microsoft postúpil do nového levelu v biznise s videohrami. Nová akvizícia má vyššiu hodnotu než kúpa Twittera

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Británia predbežne povolila spojenie softvérovej firmy Microsoft a vydavateľa videohier Activision Blizzard.
  • Ešte v apríli sa zdalo, že obchod sa nepodarí pre obavy, že by Microsoft získal monopolné postavenie na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu so streamovaním hier.

Microsoft už dávno neznamená „firma, ktorá predáva Windows“. Veľkú časť jeho biznisu tvoria videohry a vďaka najnovšej akvizícii je jeho postavenie v hernom svete ešte silnejšie.

Firma je totiž len kúsok od prevzatia legendárneho herného vydavateľstva Activision Blizzard. To stojí za titulmi, ktoré určovali vývoj vo svete hier – akčnou „strieľačkou“ Call of Duty, sci-fi stratégiou Starcraft alebo online fantasy hrou World of Warcraft.

Ak sa ho podarí dokončiť, pôjde o najväčší obchod v histórii herného priemyslu. Cena za prevzatie Activision Blizzardu je 69 miliárd dolárov. Na porovnanie, keď Elon Musk kúpil Twitter, zaplatil zaň 44 miliárd dolárov.

Minulý týždeň britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) nákup vydavateľstva Activision Blizzard odobril. Ide o posledný orgán, ktorý musí s akvizíciou súhlasiť.

Podľa regulátora obe spoločnosti prijali opatrenia, aby obchod nebol v rozpore s protimonopolnými zákonmi

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Gaming

Technológie

Ekonomika, Svet

Teraz najčítanejšie