Denník N

Zelený newsfilter: Apple má problém, ktorý môže zvýšiť cenu iPhonov

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Spoločnosť Apple čelí vážnemu problému pri výrobe svojich zariadení, upozorňujú novinári z portálu Bloomberg.

Výroba iPhonu totiž do veľkej miery závisí od fabrík, ktoré sa nachádzajú v juhovýchodnej a východnej Ázii, teda v regióne, ktorý patrí k najzraniteľnejším v dôsledku klimatickej krízy.

Veľkosť rizika novinári ilustrujú najhoršími záplavami za polstoročie, ktoré postihli Thajsko v roku 2011. Približne 14-tisíc podnikov ostalo po katastrofe zatvorených. Dodávky komponentov pre veľkú časť elektronického a automobilového priemyslu sa zastavili. Apple mal problém s výrobou svojich počítačov Mac. Medzi ďalšími postihnutými spoločnosťami boli aj Sony, Nikon alebo Canon.

Niečo ešte horšie sa môže stať v blízkej budúcnosti. Podrobnosti prinášame v prvej správe tohto vydania Zeleného newsfiltra.

Medzi správami chýbajú udalosti z vrcholu predvolebnej kampane, pretože Zelený newsfilter vychádza už v čase moratória.

1 660 slov a prečítate ho za 7 a pol minúty. K dispozícii je aj ako podcast pre predplatiteľov. Nájdete ho v aplikácii Denníka N alebo na webe v hornej časti newsfiltra.


1. Nad čím asi rozmýšľa šéf Applu, keď sa pozerá na mapu sveta, a čo to má spoločné s cenou vášho budúceho iPhonu

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Firmy

  Klimatická kríza

  Ochrana prírody

  Príroda

  Technológie

  Zelený newsfilter

  Životné prostredie

  Ekonomika, Svet

  Teraz najčítanejšie