Denník N

Ekonomický newsfilter: Ódorova vláda (možno) zachránila stovky miliónov z eurofondov

Poverený predseda vlády Ľudovít Ódor a vicepremiérka Lívia Vašáková. Foto - TASR
Poverený predseda vlády Ľudovít Ódor a vicepremiérka Lívia Vašáková. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

jednou z prvých ťažkých dilem pre novú vládu po voľbách bude politické rozhodnutie o cene plynu pre domácnosti na budúci rok.

Ak k nemu nedôjde, čo znamená, že nová vláda nenájde peniaze na masívnejšiu pomoc, väčšina rodín by mala počítať so skokovým zdražením plynu, upozorňuje končiaci minister hospodárstva Peter Dovhun.

Dosluhujúca vláda si nemyslí, že takéto peniaze budú k dispozícii, preto pripravila návrh balíka pomoci pre zhruba 150-tisíc najviac zraniteľných domácností.

Ekonomický newsfilter má 1320 slov, prečítate ho za 5 a pol minúty. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Riziko prepadnutia eurofondov sa znížilo z 800 na 100 miliónov, tvrdí premiér Ódor

Keď v máji nastúpila do úradu vláda Ľudovíta Ódora, za jednu z priorít označila čo najvyššie dočerpanie „starých“ eurofondov z programového obdobia, ktoré sa síce malo skončiť v roku 2020, no možnosť investovať sa napokon natiahla až do konca tohto roka. Premiér Ódor avizoval, že z celkovej sumy 14,5 miliardy eur hrozí prepadnutie až 800 miliónov.

„Pred pár týždňami som hovoril, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie