Denník N

Graf dňa: Bohatstvo ľudí sa zmenšilo, stále sme najchudobnejší medzi susedmi

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Vlani bol priemerný finančný majetok na hlavu na Slovensku 18 930 eur, zmenšujú ho dlhy a reálne aj inflácia.
 • Krajiny, v ktorých ľudia dlhodobo investujú, bohatnú viac, preto podľa Allianzu treba zvyšovať finančnú gramotnosť ľudí.

Finančné bohatstvo domácností sa vlani vo svete zmenšilo najviac od hospodárskej krízy v roku 2008. Prepady na finančných trhoch ľuďom zredukovali majetok v cenných papieroch aj v penzijných schémach. Najistejšie sa ukázali bankové vklady, tie však zasa výrazne znehodnocuje inflácia.

V prepočte na obyvateľa mali Slováci v minulom roku finančný majetok 18 930 eur, čo je menej ako majú Česi či Maďari, no viac ako Poliaci, ukazuje Graf dňa z údajov Allianzu zo štúdie Global Wealth Report. Čistý finačný majetok, kto

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Graf dňa

  Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

  Investovanie a úvery

  Ekonomika, Slovensko

  Teraz najčítanejšie