Denník N

September bol pre akciový trh najhorší v roku. Dá sa na tom aj zarobiť

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Akciový index S&P stratil v septembri skoro päť percent, pre akcie to bol zatiaľ najhorší mesiac v roku.
  • Investori sú opatrnejší, čo sa týka skorého poklesu úrokových sadzieb. Znovu sa objavili obavy z recesie. 

Spamätávanie sa na akciových trhoch sa v septembri zaseklo, tento mesiac bol najhorším v roku, keď akciový index S&P 500 stratil skoro päť percent. Stratový bol aj za celý kvartál. Aktuálne poklesy akcií nemusia vyrušovať dlhodobých investorov, ktorí si šetria napríklad na dôchodok. Je to príležitosť na dokupovanie akcií, radia odborníci.

„Ak to vaša finančná situácia dovoľuje, zvážte zvýšenie sumy pravidelných investícií,“  hovorí analytik KBC Asset Management Slovensko Rastislav Kráľ. Poklesy a nárasty patria k normálnemu vývoju na trhoch, s takýmto kolísaním by mali podľa neho investori počítať a zachovať chladnú hlavu. Ak investujete pravidelne, využívajte „zľavy“, ktoré trh ponúka, dodáva.

September býva často najhorším mesiacom roka pre akcie. Podobne ako býva najlepším mesiacom roka

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Investovanie a úvery

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie