Denník N

Osem ľudí zo Smeru, Hlasu a SNS, ktorí môžu riadiť našu ekonomiku

Medzi ekonomickými lídrami Smeru, Hlasu a SNS sú väčšinou známe tváre. Zľava hore a potom zdola zľava: Tomáš Drucker (Dobrá voľba/Hlas), Ladislav Kamenický (Smer), Gabriela Matečná (SNS), Andrej Danko (SNS), Peter Žiga (Hlas), Kamil Šaško (Hlas), Richard Raši (Hlas), Ľubomír Vážny (Smer). Koláž N, foto - TASR a N
Medzi ekonomickými lídrami Smeru, Hlasu a SNS sú väčšinou známe tváre. Zľava hore a potom zdola zľava: Tomáš Drucker (Dobrá voľba/Hlas), Ladislav Kamenický (Smer), Gabriela Matečná (SNS), Andrej Danko (SNS), Peter Žiga (Hlas), Kamil Šaško (Hlas), Richard Raši (Hlas), Ľubomír Vážny (Smer). Koláž N, foto – TASR a N

Trojica strán, ktoré sa snažia zložiť vládnu koalíciu, neohúrila ekonomickým programom alebo odbornými kapacitami. Smer, SNS aj viacerí lídri Hlasu však majú viac skúseností s výkonnou mocou ako napríklad OĽaNO alebo SaS.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vybrali sme osem politikov Smeru, Hlasu a SNS, ktorí buď pôsobili v ekonomických rezortoch, alebo sa k nim pred voľbami odvážne vyjadrovali.

Podľa tohto zoznamu to vyzerá tak, že najviac kandidátov pre ekonomické rezorty môže ponúknuť Hlas. Je to spôsobené aj tým, že keď Peter Pellegrini opustil Smer, zobral si so sebou práve politikov, ktorí mali blízko k ekonomike.

1. Tomáš Drucker (Dobrá voľba/Hlas)

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Andrej Danko

Peter Pellegrini

Peter Žiga

Robert Fico

Tomáš Drucker

Voľby 2023

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie