Denník N

Ako chce slovensko-český startup zefektívniť priemysel pomocou kamier a umelej inteligencie

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Startup dvoch absolventov univerzity v Cambridge zo Slovenska a Česka chce pomocou špeciálnych kamier a umelej inteligencie zvyšovať pracovné výkony strojov v priemyselných podnikoch.

Boris Fačkovec a Pavel Kohout hovoria, že ich zariadenia pomôžu firmám vyrobiť za rovnaký čas viac výrobkov. Od konkurencie sa líšia hlavne vyspelosťou umelej inteligencie, ktorú používajú na analýzy.

InovecTech je jedným z mála slovenských a českých startupov v zložitom prostredí priemyselných inovácií. Väčšina mladých firiem sa totiž dnes zameriava hlavne na softvérové riešenia, na ktoré je jednoduchšie zohnať rizikový kapitál. Často aj preto, že potrebujú nižšie investície.

Kamery InovecTechu a krabičky s počítačmi. Foto N – Tomáš Hrivňák

Prečo je to dôležité: Produktivita Slovenska v súčasnosti zaostáva za západnou Európou a digitalizácia u nás je slabšia aj oproti priemeru strednej a východnej Európy

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Priemysel

Startupy

Technológie

Umelá inteligencia

Ekonomika

Teraz najčítanejšie