Denník N

Konkurzné novinky: Starú zošrotovali, v novej podnikajú pokojne ďalej

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je hlavný analytik portálu Finstat

Kým v auguste zaznamenali slovenské insolvenčné štatistiky nebývalé oživenie, v septembri sa situácia vrátila do normálu. Súdy povolili jednu reštrukturalizáciu a aj tá sa týkala malej novozámockej eseročky Meccanica, ktorá sa zaoberá spracovaním kovov a zamestnáva iba štyroch pracovníkov. Medzi septembrovými úpadcami je zároveň najväčším dlžníkom verejných poistných fondov, ktorým dlhuje vyše 96-tisíc eur. A na daniach dvaapolkrát toľko. Do konkurzu sudcovia poslali 19 úpadcov, z nich siedmi skrachujú v tzv. malom konkurze. V jednom prípade došlo k premene reštrukturalizácie na konkurz (Remoza) a v jednom k premene malého konkurzu na riadny bankrot (Rentbiz plus).

Septembroví úpadcovia dlhujú finančnej správe dovedna skoro 6,7 milióna eur. Takmer tri štvrtiny z toho pripadajú na galantskú eseročku ADA Waste. Tá sa zaoberala zberom, triedením a úpravou kovového šrotu, ktorý ďalej odpredávala recyklátorom. V areáli pri Galante

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Firmy

    Ekonomika

    Teraz najčítanejšie