Denník N

Graf dňa: Dlhopisové trhy straší výpredaj, môžu za to centrálne banky

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Výnos amerických 30-ročných dlhopisov nakrátko prekonal 5 percent, výpredaj sa preniesol aj do eurozóny.
 • Investori sa boja, že úrokové sadzby zostanú zvýšené dlhšiu dobu.

Výpredaj na dlhopisových trhoch zosilnel po tom, ako sa nakopili signály, že úrokové sadzby tak skoro neklesnú. Negatívna nálada sa prenáša aj na akciové trhy, investičný expert však pripomína, že do akcií zdravých firiem sa investovať stále oplatí.

Výnos 30-ročných amerických vládnych dlhopisov za dva mesiace vzrástol o zhruba jeden percentný bod a v stredu nakrátko prekonal 5 percent, ukazuje Graf dňa. Výpredaj zasiahol aj eurozónu, keď výnos 10-ročného dlhopisu najbezpečnejšej krajiny menového bloku, Nemecka, vystúpil nad

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Graf dňa

  Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

  Investovanie a úvery

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie