Denník N

Vydavateľstvo Penty kupuje denník Nový Čas a web čas.sk

Ilustračné foto - N
Ilustračné foto – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aktualizované 11. 10. o 9:20

Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) vlastnené finančnou skupinou Penta kupuje najčítanejší bulvárny denník Nový Čas a portál čas.sk. Vydavateľstvo NMH už má od roku 2015 v portfóliu aj konkurenčný denník Plus 1 deň.

Informáciu o transakcii potvrdili zdroje Denníka N, informovali o nej už aj weby O médiáchStratégie. V stredu obchod potvrdilo aj samotné NMH.

NMH je už dnes najväčším vydavateľom printových titulov na trhu, s Novým Časom by sa jeho pozícia ďalej posilnila. „Transakcia vzhľadom na veľkosť obratových kritérií nepodlieha oznámeniu protimonopolnému úradu,“ tvrdí NMH.

„Akvizícia Nového Času vytvára pre náš mediálny dom vynikajúcu príležitosť na podstatné rozšírenie našej ponuky. Máme veľký rešpekt k výsledkom, ktoré ľudia pracujúci pre Nový Čas a jeho vlastníci dokázali za celú históriu tejto značky dosiahnuť. Verím, že touto transakciou začíname spolu s Novým Časom písať ďalšiu kapitolu úspešného mediálneho príbehu, ktorý vytvorí vynikajúcu ponuku ako pre čitateľa, tak pre nášho inzertného klienta,“ povedal riaditeľ vydavateľstva NMH Michal Teplica.

Netransparentný obchod

Nový Čas kupoval na prelome rokov 2017 a 2018 podnikateľ

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Médiá

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie