Denník N

Graf dňa: Na Slovensku ubúdajú pracovné miesta

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Sledované sektory ekonomiky podľa vládnych analytikov za rok stratili 14-tisíc pracovných miest, v auguste sa zamestnanosť medziročne zvýšila len v stavebníctve.
  • UniCredit Bank odhaduje „ľahký“ pokles zamestnanosti v treťom štvrťroku, spotrebu domácností však potiahnu rastúce reálne mzdy.

Oslabenie ekonomiky začína byť viditeľné aj na trhu práce. Aj keď miera nezamestnanosti nerastie, slovenský priemysel a služby prestali vytvárať nové pracovné miesta.

Zamestnanosť sa v auguste prepadla najviac za dva roky, ukazuje Graf dňa od Inštitútu finančnej politiky zo štvrtkových údajov štatistického úradu. Najviac pracovných miest sa stratilo v službách, zamestnanosť, naopak, rástla v jedinom z desiatich sledovaných odvetví, v 

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Graf dňa

    Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

    Ekonomika

    Teraz najčítanejšie