Denník N

V konkurze Axe Capital si ľudia nárokujú na 49 miliónov, firma je však úplne prázdna

Peter Béreš, šéf firmy Axe Capital Group
Peter Béreš, šéf firmy Axe Capital Group

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Prvé stretnutie veriteľov Axe Capital, ktorých obral o desiatky miliónov eur Peter Béreš, bude v novembri.
  • Konkurzný správca nenašiel vo firme žiadny majetok, dokonca ani auto, ktoré mala na lízing.
  • Stratené peniaze stoviek oklamaných investorov, ktoré zrejme skončili aj v zahraničí, hľadá NAKA.

Ľudia, ktorí prišli o svoje úspory investovaním s Petrom Bérešom a jeho firmou Axe Capital Group, si v konkurze nárokujú na takmer 49 miliónov eur. Firma, ktorá je novodobou pyramídou typu BMG Invest, však žiadny majetok nemá. Správca konkurznej podstaty nevie nájsť ani len auto Audi A8, ktoré mala firma na lízing.

Prvá schôdza veriteľov bude 20. novembra v Košiciach. Z konkurzu však poškodení klienti zrejme nedostanú nič. Môžu akurát veriť, že zmiznuté peniaze nájde vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý prípad prešetruje ako obzvlášť závažný zločin podvodu a legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

Má však proti sebe skupinu páchateľov, ktorá podľa vyjadrení súdov konala „vysoko sofistikovaným spôsobom“ v spleti poprepájaných osôb. Pracuje s verziou, že peniaze sú skryté aj v zahraničí, napríklad vo Švajčiarsku.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Investovanie a úvery

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie