Denník N

Vranov láka veľkofabriku pre 750 ľudí a v Medzilaborciach môže zainvestovať úspešný rodák z cudziny

Výroba tepelných čerpadiel nového vranovského investora BDR Thermea Foto - BDR Thermea
Výroba tepelných čerpadiel nového vranovského investora BDR Thermea Foto – BDR Thermea

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Úradnícka vláda pre svojich nástupcov zanechá viacero rozrobených investičných projektov.
 • Rokovania s niektorými investormi sú vo finálnej fáze hlavne na východe Slovenska.
 • O baterkárni už Slovensko nerokuje s nemeckým Volkswagenom, ale s investormi z Ázie.
 • Viacerých kľúčových investorov zaujíma, či sa po nástupe novej vlády zachová prozápadná orientácia Slovenska.

V posledných rokoch získali nových strategických investorov tak Košice (automobilka Volvo), ako aj Rimavská Sobota, kde chce fabriku postaviť nemecký výrobca komponentov do tepelných čerpadiel Winkelmann.

Ďalší veľký investor chce teraz prísť do iného mesta na východnom Slovensku s vysokou nezamestnanosťou – do Vranova nad Topľou. Finálnu dohodu o stimuloch s ním však zrejme podpíše až povolebná trojkoalícia Smeru, Hlasu a SNS.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) pre agentúru SITA uviedla, že holandská firma BDR Thermea môže vo Vranove zamestnať až 750 ľudí. Viac pracovníkov pri tomto meste dnes zamestnáva iba jedna veľkofabrika – celulózka Bukóza. Navyše Holanďania zainvestujú v meste do výroby tepelných čerpadiel, ktorých odbyt po energetickej kríze výrazne stúpa.

Dôležitého investora by mohlo získať aj ďalšie východoslovenské mesto Medzilaborce. Viaceré zdroje blízke končiacemu vedeniu ministerstva hospodárstva Denníku E potvrdili, že v meste by mohol postaviť fabriku na žeriavy pre zaoceánske lode

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ficova vláda

  Firmy

  Ľudovít Ódor

  Priemysel

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie