Denník N

Graf dňa: Bitcoinu pomohol hoax o schválení ETF fondu spoločnosti BlackRock

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Falošná správa o schválení prvého ETF fondu na bitcoin nakrátko vyhnala najznámejšiu kryptomenu nad hranicu 30-tisíc dolárov.
  • Príchod ETF fondov by otvoril trh s bitcoinom aj konzervatívnym investorom, experti preto očakávajú jeho výrazné posilnenie.

Bitcoinový trh prebudila z relatívnej letargie nepotvrdená správa, že americký regulátor povolil prvý ETF fond zameraný na túto kryptomenu. Aj keď sa rýchlo ukázalo, že išlo o hoax, bitcoin si časť ziskov udržal.

Širší investori sa kryptomenám po nedávnych škandáloch v tomto odvetví stále vyhýbajú. Riziko by však bolo nižšie, ak by mohli investovať do bitcoinu bez potreby jeho fyzickej držby, čo je možnosť, ktorú poskytujú takzvané ETF fondy. Do tejto atmosféry pristála správa portálu Cointelegraph na sociálnej sieti X, podľa ktorej Komisia pre cenné papiere a burzy známa pod anglickou skratkou SEC povolila investičnej spoločnosti BlackRock spustiť prvý fond na bitcoin.

Jeho hodnota sa v pondelok nakrátko prehupla tesne nad hranicu 30-tisíc dolárov, čo znamenalo zhruba 10-percentný denný zisk, ukazuje Graf dňa od agentúry Bloomberg. Po dementovaní správy samotným portálom sa nárast zmenšil na štyri percentá, avšak v utorok

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Investovanie a úvery

Kryptomeny

Ekonomika

Teraz najčítanejšie