Denník N

Graf dňa: Na Slovensku sa pracuje dlhšie ako vo väčšine krajín EÚ

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Na Slovensku sa vlani pracovalo v priemere 39,6 hodiny týždenne, najväčšími vorkoholikmi boli Gréci.
  • Dlhý pracovný týždeň je aj dôsledkom nízkeho podielu skrátených úväzkov.

Hoci Slováci v priemere za týždeň odpracujú o tri hodiny menej ako pred 20 rokmi, stále v robote trávia viac času než zamestnanci vo väčšine krajín Európskej únie (EÚ). Na vine je aj slabé rozšírenie čiastočných pracovných úväzkov, hovoria vládni analytici.

S priemerným pracovným časom 39,6 hodiny týždenne sa Slovensko radí medzi tie krajiny EÚ, kde sa pracuje najviac, súčasne má veľmi málo skrátených úväzkov, ukazuje Graf dňa z aktuálneho Monitora Inštitútu finančnej politiky (IFP). Na čele rebríčka vorkoholikov sa umiestnilo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Graf dňa

    Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

    Ekonomika

    Teraz najčítanejšie