Denník N

Po spoločných kauzách s Brhelom presunul kapitál do Fínska. Teraz tam urobil obchod kariéry

Ján Miškovský predal dva veľké fínske veterné parky svojej investičnej skupiny Janom. Foto - Janom
Ján Miškovský predal dva veľké fínske veterné parky svojej investičnej skupiny Janom. Foto – Janom

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Ján Miškovský spolu s Jozefom Brhelom zbohatli doma na Slovensku na štátnych zákazkách, neskôr obaja veľa kapitálu vyviezli do Fínska.
 • Z korupcie obvinený oligarcha Smeru tam obchod kariéry urobil už predvlani, Miškovský teraz.
 • Dva svoje fínske veterné parky predáva veľkému nemeckému investorovi Aquila Group.

Podnikateľ blízky Smeru Jozef Brhel bol síce začiatkom roku 2021 obvinený z korupcie pri predražených štátnych IT zákazkách, no jeho investičná skupina ZMJ SICAV len krátko nato uzavrela svoj historicky najväčší obchod. Získala majoritu vo fínskej firme Solarwind OY, prostredníctvom ktorej ide v severskej krajine postaviť veterné parky za 280 miliónov eur a s výkonom 300 megawattov.

Teraz v tej istej krajine obchod kariéry urobil aj Brhelovi blízky podnikateľ Ján Miškovský, ktorý sa cez sponzoring belgického top tímu Quick-Step snaží prezentovať hlavne ako veľký podporovateľ svetovej cyklistiky. Rovnako ako Brhel spočiatku zbohatol doma na Slovensku hlavne na štátnych IT zákazkách a štedro dotovanej výstavbe zelených zdrojov energií.

Miškovského skupina Janom

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Firmy

  Smer

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie