Denník N

Graf dňa: Teslu ohrozuje cenová vojna, ktorú sama naštartovala

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Tržby a zisk najväčšieho výrobcu elektromobilov na svete v treťom štvrťroku zaostali za očakávaniami.
 • Akcie Tesly po zverejnení výsledkov prudko padli.

Tesla riskuje, že sa stane obeťou cenovej vojny, ktorú sama rozpútala. Výsledky najväčšieho výrobcu elektrických áut na svete zaostali za očakávaniami, čo zvýšilo obavy, že firma nedokáže efekt zliav kompenzovať rozšírením výroby a znižovaním nákladov.

Hrubá marža z výroby automobilov očistená o predaj emisných kreditov v treťom štvrťroku klesla na viac ako štvorročné minimum, ukazuje Graf dňa z údajov agentúry Bloomberg. Hoci tržby spoločnosti medziročne vzrástli o 9 percent na 23,4 miliardy dolárov, čistý zisk

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Automobilový priemysel

  Budúcnosť automobilov

  Graf dňa

  Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

  Investovanie a úvery

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie