Denník N

Domáca nádej vrtného biznisu zasa prepúšťala, no v Amerike ľudí naberá a vyšli jej tam kľúčové testy

Líder GA Drillingu Igor Kočiš. Foto N – Tomáš Benedikovič
Líder GA Drillingu Igor Kočiš. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Začiatkom roku skončil v konkurze svetoznámy slovenský projekt lietajúceho auta AeroMobil, covid vraj sťažil inovatívnym firmám prístup k investorom.
 • Podobne covid vytrápil aj ďalší perspektívny startup GA Drilling, i keď ten už pred poldruha rokom hlásil zlepšenie.
 • Vlani opäť prepúšťal, no tvrdí, že na oveľa dôležitejšom americkom trhu sa mu darí a blíži sa k predaju prvých technológií.  

GA Drilling, jeden z najcennejších slovenských startupov zameraný na zlepšenie hĺbkovej ťažby energií, vlani na jar vyhlásil, že po koronakríze je na tom už oveľa lepšie. Pandémia ho totiž odrezala od zahraničných investorov a musel výrazne prepúšťať.

Vlani však získal kapitálovú injekciu vo výške osem miliónov dolárov od americkej ťažobnej spoločnosti Nabors, ktorá je najvýznamnejším vlastníkom ropných plošín na svete.

Teraz však účtovná závierka firmy založenej otcom a dvomi bratmi Kočišovcami a ich priateľom Tomášom Krištofičom ukazuje, že ešte aj po zisku nového kapitálu ďalej prepúšťala a za vlaňajšok zostala vo vysokých stratách, do ktorých spadla po covide.

Generálny riaditeľ GA Drilling Igor Kočiš však tvrdí, že firma zameraná na plazmové vŕtanie sa predsa len dostala do pokojných vôd a zasa napreduje.

Slovenský tím ďalej redukuje iba preto, že stále viac aktivít už

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ceny energií

  Firmy

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie