Denník N

Graf dňa: Do bytov v Dubaji investujú z EÚ najviac Cyperčania a Slováci

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Investovať do bytu v Dubaji môže byť výhodnejšie ako na Slovensku vzhľadom na lepšie splácanie, ceny, ale aj anonymitu.
  • Podľa analytikov sa však nehnuteľnosti v zahraničí môžu využívať na pranie špinavých peňazí, daňové úniky či obchádzanie medzinárodných sankcií.

Slováci vlastnia v Dubaji spomedzi krajín Európskej únie po Cypre najviac bytov a domov v pomere k veľkosti ekonomiky. Kupovanie nehnuteľností v tomto arabskom emiráte môže byť výhodné, no často sa spája so snahou vyhnúť sa plateniu daní v domácej krajine.

Slováci majú v Dubaji nakúpené nehnuteľnosti v hodnote skoro pol miliardy dolárov, čo je 0,44 percenta hrubého domáceho produktu našej krajiny. Tento podiel je druhý najvyšší z celej EÚ, ukazuje mapa výskumnej organizácie European Tax Observatory (ETO)

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Európska únia

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Reality

Ekonomika

Teraz najčítanejšie